Tour

Turi i Valbones Cdo te Shtune te Diele 8.500 ALL /personi

Departure Date

Daily

Duration

2

Views

264

Ne Pakete Perfshihet:

Udhetimi me autobus komod.
Akomodimi ne hotel per nje nate
Mengjesi – dreke- darke
Bileta e tragetit (koman-fierze)
Guida shqiptare gjate udhetimit

Itinerar i Turit

Dita 1

Dita e pare

Nisja diten e shtune ne ora 07:00 nga Tirana.Gjate rruges per ne Vaun e Dejes do te bejme nje ndalese per kafe. Një udhëtim me traget në liqenin e Komanit është përshkuar shpesh herë si një nga udhëtimet më madhështore në botë, duke kaluar nëpër pamjet e mrekullueshme të maleve të thepisura ky udhetim eshte krahasuar me fjordet e Norvegjise. Mberritja ne Fierze starton udhetimin tone per ne fshatin e Valbones. Mberritja ne Valbone rreth ores 13:00. Konsumimi i drekes me ushqimet tradicionale te zones. Me pas te shoqeruar nga guida jone do te shkojme per vizite ne tek ujvara e Valbones . Kthimi perseri ne hotel. Darka ne hotel me mbremje festive.
Dita 2

Dita e dyte

Nisja diten e diele ne oren 09:00 per liqenin e Xhemes, dhe me pas i drejtohemi Prizrenit per te vizituar zonat historike, vizita ne kala (individuale). Dreka do te hahet ne nje nga restorantet ne bulevard ne krahe te lumit. Nisja per ne Tirane nepermjet Rruges se Kombit, ndalese per kafe gjate rruges. Mberritja ne Tirane rreth ores 20:00. Fundit i sherbimit tone.

►KESHILLA
Ju keshillojme qe per nje guide te tille duhet te merrni veshje sportive dhe atlete me vete duke pasur parasysh qe e gjithe guida behet ne zone te veshtire malore dhe duke mos harruar dhe nje xhup/pallto ose dicka tjeter per ne darke pasi darka te kujton qe dimri aty zgjat me shume se 3 muaj😉

Ne Çmim Nuk Perfshihet

·         Siguracioni i jetes ne udhetim
·         Hyrja neper monumente dhe muzeume
·         Gjithcka qe nuk eshte permendur me siper

Kontaktoni Per Rezervim

Rruga Sulejman Delvina , Tirane

+355 69 931 6107

kallucitravel@gmail.com

You Will Also Like