Tour

from2,800

Lumi i Shalës, 1 Ditë – 2800 LEKE

Departure Date

Daily

Duration

1

Views

64

Ne Pakete Perfshihet:

Udhetimi me autobus komod.
*VARKA , KOMAN – BLINI PARK – KOMAN
*GUIDA

Itinerar i Turit

Dita 1

Ky tur do të jetë i disponueshëm në datat e mëposhtme:7-14-21-28 KORRIK

► Nisja nga Tirana ne oren 06:00 te mengjesit . Vazhdimi i udhetimit drejt liqenit te Komanit .Ndales per kafe gjate rruges .Perpara se te nisim lundrimin me vark qendrojm pak ne portin e Komanit per pushim dhe relaks.Shetitja me varke midis bukurive perrallore qe natyra ofron zgjate 1 ore vetem 1 kalim .Ngjyra e kaltër dhe e ftohtë e ujit është karakteristike e lumit te Shales ,shkëmbinjt e thepisur që e rrethojnë dhe malet e gjelbra e bejn kete vend qe te cilesohet si TAJLANDA SHQIPTARE .Pasi te kemi mberritur nga lundrimi me varke do te pushojme buze lumit ne piken me kryesore kulmin e bukurise se natyres ne kete zone ku pervecse konsumimit te drekes apo lojerave te ndryshme mund te notojm ne lume . Kohe e lire per tu relaksuar rreth 3-4 ore , shetitje ne natyren e virgjer,argetim , volejboll , plazh , dreka me produkte kryesisht te zones. Më pas lundrojm përseri me varka drejt liqenit të Komanit dhe pergatimemi për t’u kthyer në Tirane. Mbërritja ne Tiranë rreth orës 21:30 .

Në pagesë nuk janë përfshirë:

  • *DREKA TE BLINI PARK -10 EURO/PERSON
  • *GJITHCKA E PAPERMENDUR MESIPER.

Kontaktoni Per Rezervim

Rruga Sulejman Delvina , Tirane

+355 69 931 6107

kallucitravel@gmail.com