Tour

from35

KORCË, PËRMET, VOSKOPOJË – 4300 LEKË Vetëm €35

Departure Date

Daily

Duration

2

Views

142

<p>

Ne Pakete Perfshihet:

Udhetimi me autobus komod.
Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
Akomodimi ne Hotel ne Qender te Korces
Mengjesi ne hotel

Itinerar i Turit

FESTAT E NENTORIT 28 – 29 DHE 29 – 30 Nentor

NE CMIM NUK PERFSHIHET: Drekat dhe Darkat gjate udhetimit Gjithcka qe nuk eshte permendur me larte
Dita 1

Dita e 1

Nisja nga Tirana ne oren 06:00 prane stadiumit Dinamo, Pas takimit me guiden do te nisemi drejt qytetit te Pogradecit.Mberritja ne Voloreke Vizite ne pikent turistike te Drilonit per rreth 1 ore, vazhdimi i udhetimit drejt Voskopojes, Vizite ne Monumentet kryesore te Fshatit, nen sugjerimin e guides mund te konsumoni dreken me gatime tradicionale te zones. Pas drake nisemi drejt Qytetit te Serenatave, KORCE, akomodimi ne Hotel kohe e lire per te pushuar, Darka sugjerohet ne nje nga taverrnat Tradicionale te Qytetit te Korces shoqeruar me Muzike live.
Dita 2

Dita e 2

Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt Qytetit te Leskovikut ku do te kalojme perms Qytetit te Ersekes, vazhdimi i kalimit drejt Germenjit DREKA NE FARMA SOTIRA ne ajrin e paster dhe natyren e pa krahesueshme do te keni mundesi te provoni nje dreke me USHQIME TRADICIONALE te zones, pas dreke vazhdimi i udhetimit drejt Permetit Qytetit te trendafilave, Ndalese rreth 2 ore ne Banjat e Benjes dhe ne Qytetin e Permetit, Vazhdojme udhetimin drejt Tiranes neper mjet Krykes se Kelcyre, Ndales per Pushim ne Fier, Mberritja ne Tirane ne Mbremje.
NE CMIM NUK PERFSHIHET:

Drekat dhe Darkat gjate udhetimit Gjithcka qe nuk eshte permendur me larte

Kontaktoni Per Rezervim

Rruga Sulejman Delvina , Tirane

+355 69 931 6107

kallucitravel@gmail.com

</p>