Tour

from149

5 Ditë, Canakale, Izmir, Pamukale – 149€

Departure Date

Daily

Duration

5

Views

261

Ne Pakete Perfshihet:

Udhetimi me autobus komod.
Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
Akomodimi per 2 nete ne hotel ne CANAKALE
Akomodimi per 2 nete ne hotel ne IZMIR
Mengjeset gjate qendrimit ne hotel
. Taksa e Tragetit ne Canakale

Itinerar i Turit

Dita 1

Dita 1: CANAKALE

*Nisja nga Tirana ne ( OREN 22: 00 TE 1 DITE ME PARE )vazhdojme udhetimin ne drejtim te pikes kufitare te Kapshtices. *Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Pas kryerjes se formaliteteve kufitare nisemi ne drejtim te Selanikut, Verias,Canakales, *Mberritja ne Canakale rreth drekes ne pjesen europiane te qytetit, ku eshte i lokalizuar edhe qytet antik i Canakales i njohur ndryshe si Troja. Vazhdimi udhetimi me traget ku kalojme ne pjesen aziatike te Canakales, ku ndodhet edhe qendra e qytetit Pas akomodimit ne hotel , ne shoqerine e guides vizitojme qytetin bregdetar te famshem per betejen e Ataturkut qe ndryshoi Turqine duke e shnderruar ne shtetit qe eshte sot, ku nder atraksiohet permendin kalin e Trojes (ne qender te qyteti), bulevardin lungomare, etj.
Dita 2

Dita 2: IZMIR

*Pas mengjesit, vazhdojme udhetimin tone drejt Qytetit te IZMIRIT . Mberritja ne Izmir fillojme turin e vizitave ne Parkun Botanik Zoologjik te Izmirit (me i madhi ne Turqi). I shtrire ne nje siperfaqe prej 450’000 metra katror, kopshti eshte i ndertuar qe te vizitoni ne habitate reale mbi 2600 kafshe te egra nga 138 specie te ndrsyhme. Nje eksperience per tu mos u humbur. Pas vizites se kopshtit zoologjik (i pozicionar ne periferi te qytetit) akomodohemi ne hotel Izmirit. *Ne shoqerine e guides vazhdojme vizitat e qytetit si Sheshi Konak, Ora e Izmirit, Bulevardin buze detit “Lungomare”, etj. Vizitat vazhdojme drejt atraksionit “Ashensori”, nje kulle e vjeter e ndertuar qe me 1907 kur per vite ka sherbyer si lidhje midis rivieres se Imirit dhe qytetit te dikurshem i ndertuar ne koder. Ne ditet e sotme, kulla me ashensorin e vjeter ne brendesi, te ofron nje peisazh 360 grade te qytetit Izmir. *Mbremja e lire per te shetitur ne bulevardin buze detit “Lungomare”, ku ndodhen kafene dhe restorante te shumta.
Dita 3

Dita 3: PAMUKALE

*Mengjesi ne hotel. *Pas mengjesit ne hotel nisja heret (ne oren 7:00) ne drejtim te Pamukales. Nisja realizohet heret ne menyre qe te kemi sa me shume ore ne dispozicion per te shijuar mrekulline e natyres – vaskat e Pamukales Mberritja ne Pamukale ku vizitojme ujrat termale me fame boterore të Pamukkale-se, qe quhet ndryshe Keshtjella e Pambukut. Vizitë edhe në Pishinën e Kleopatrës dhe kodrën e pambuktë. Kohe e lire per shijuar, bere plazh dhe per tu lare ne ujin ngjyre blu te thelle te Pamukales. *Dreka ne Pamukale dhe pas dreke kthimi per ne Izmir *Akomodimi ne hotel. *Opsionale Darke Festive me MUZIKE LIVE (extra pagese). Pas kesaj ndalese i drejtohemi qendres se qytetit Podgorica. Vizitojme uren Millenium dhe uren Sastavci, Kullen e Sahatit etj. Me pas nisja per ne qendren tregtare Delta City. Kohe e lire ne kete qender per shopping ose kafe, rreth 2 ore. Kthimi ne Tirane.
Dita 4

Dita 4: IZMIR – CANAKALE

*Mengjesi ne hotel Pas mengjesit ne shoqerine e guides vizitojme muzen a anijeve luftarake te Izmrit, ku do te kemi mundesi te vizitojme ne brendesi nendetese dhe anije luftarake. Nese nje nder kureshtjes tuaj ka qene si duket nje nendetese ne brendesi, ne muzeun e anijeve e luftarake Izmir, kureshtja juaj do te te shnderrhoet ne nje pervoje te bukur turistike. *Me pas kohe e lire per shoping ne nje nder qendrat tregtare me te medha te Izmrit. *Rreth ores 15:00 nisja per ne Canakale *Mberritja dhe akomodimi ne hotel ne Canakales *Opsinale Darke Festive me MUZIKE me DJ (extra pagese)
Dita 5

Dita 5: KAVALA – TIRANE

*Mengjesi ne hotel. *Pas mengjesit nisja drejt Kavales, Greqi. Ndalese per te pushuar dhe vizituar Kavalen, nje Qytet bregdetar i pozicionuar ne Veri Lindje te Greqise. *Pas vizites se Kavales vazhdimi i udhetimit tone drejt Selanikut kohe e lire per kafe, vazhdimi i udhetimit drejte Shqiperise. Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Mberritja ne Tirane ne darke
Ne cmim nuk perfshihen:

A) Drekat dhe Darkat gjate diteve te udhetimit B) Hyrjet në monumente, muzeume, kisha, kala, keshtjella, site arkeologjike C) Mbremja FESTIVE ME DJ DHE MUZIKE LIVE SHENIME ► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome ► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar ► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj. ► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar dhe pashaporte ►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ►Pashaporta duhet te kete vlefshmeri minimumi 3 muaj nga datat e udhetimit

Kontaktoni Per Rezervim

Rruga Sulejman Delvina , Tirane

+355 69 931 6107

kallucitravel@gmail.com