Tour

from55

2 Ditë, Prishtinë & Liqeni Matkës – 55€

Departure Date

Daily

Views

267

Ne Pakete Perfshihet:

Udhetimi me autobus komod.
Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
Mengjesi dhe Darke gjate qendrimit ne hotel
1 nate akomodim ne hotel me 4* ne qender te Tetoves

Itinerar i Turit

Dita 1

Dita e Pare: Vizitë e Kanionit Matka dhe lundrim në liqen

Nisja ne mengjes nga Tirana ne oren 05:00 drejt Maqedonise. Gjate rruges do te ndalojme ne qytetin e poeteve, ne Struge ku do te pime kafen buze Drinit te Zi. Pas pushimit nisemi drejt Kanionit te Matkes ne perendim te qytetit te Shkupit, ne nje hapesire rreth 5000 hektaresh me bukuri natyrore te paharrueshme dhe Manastire mesjetare. Me deshire mund te konsumoni dreken ne njerin prej restoranteve buze liqenit ose mund te beni shetitje me motoskafet pergjate liqenit. Lundrimi do te jete deri ne shpellen e Vrelo e cila eshte listuar si nje prej bukurive natyrore me te vecanta ne bote. Me pas kthimi ne mol. Vazhdojme udhetimin drejt qytetit te bukur te Shkupit. Vizita jona fillon nga shtepia e Nene Terezes, per te kaluar me pas tek sheshi i shatrivanëve “Aleksander i Madh”, ura e Gurit, ura e Artisteve, Blloku i Muzeve, carshia e vjeter, etj.Ne mbremje thimi ne Tetove, Akomodimi ne hotel Darka ne Hotel. Akomodimi ne hotel ‘Emka 4*
Dita 2

Dita e dyte:

Dita e dyte: Pas mengjest ne hotel, vizitojme Tetoven, ose “Kalkandele” sic quhej gjate pushtimit Osman, dhe atraksionet turistike me te bukura te qytetit. Vazhdojme udhetimin drejt qytetit te Prishtines, ku do te vizitojme: Librarine Kombetare, monumentin NEWBORN , qendren e qytetit, monumentin e Skenderbeut e tji. pas vizites se Prishtines vazhdojme udhetimin drejt qytetit te Prizerenit,ku do te vizitojme Muzeun e Lidhjes se Prizerentit,Pazarin e Vjeter, Pedonalen Anes lumit Xhamine, vazhdojme udhetimin drejte Qendres Tregetare, ABI CARSHIA ku do te kemi kohe per rreth 2 ore per te bere Pazar dhe per te konsumuar dreken ne menyre individuale, Vazhdimi i udhetimit tone drejt Tiranes Mberritja ne tirane ne Mbremje
Ne cmim nuk perfshihen:

– Dreka e seciles dite – e motoskafit per shetije 90 minuta ne liqenin Matka – 7 euro/ 90 min (opsionale) Cmimi per femijet: 0-2 vjec falas 2-12 vjec 10 euro zbritje mbi 12 vjec pagese te plote Ju bëjmë me dije se Për rezervim, mund të paguani 50% të shumës tani, ndërsa pagesen e plotë deri në 5 ditë para nisjes. Pagesa e bëre është e pakthyeshme. Agjensia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, espuls, etj.

Kontaktoni Per Rezervim

Rruga Sulejman Delvina , Tirane

+355 69 931 6107

kallucitravel@gmail.com