Tour

from55

2 Ditë, Brezovicë – 55€

Departure Date

Daily

Duration

2

Views

270

Ne Pakete Perfshihet:

Udhetimi me autobus komod.
Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
Nje nate akomodimi ne hotel Premium 5 yje, ne Prizren
Mengjesi i dites se dyte
Darka e dites se pare (per personat qe zgjedhin paketen me darke
Taksa Turistike

Itinerar i Turit

Dita 1

Dita parë: SKI NE BREZOVIC

*Nisemi nga Tirana ne oren 07. 00 ku pas takimit me guiden bëhet nisja për në Kosovë. *Pas ndalesës se shkurtër rrugës për kafe në Reps, vazhdojme perseri udhetimin ne Malet e Sharrit drejt Brezovices. Tek i drejtohemi pistës së skijimit ne Brezovic, më e madhja në Kosovë, njihemi me fshatin e Dragashit dhe historine e Kostandini i XI, perandori i fundit i perandorise romake, me origjine nga Dragashi. Mberritja në qëndrën e skive te Brezovice dhe kohe e lire per te perjetuar adrenalinen e skijimit. Ne Brezovic ndodhen 3 teleferik per tu transferuar ne pistat ne qafen e Maleve te Sharrit. Pistat e skijimit janë të ndarë sipas ketegorisë së vështirsisë, ku ju mund te beni ski, snowboard ose te luani “si femije” me slita. Brezovica ofron rehatinë e skijimit për këdo. Ku per te apasionuarit mundet te bejne xhiro dhe me Motorr Bore. Gjithashtu prane pistes do të konusmohet edhe dreka e cila është e lirë ne restorantet me gatimet e zones. *Zbritja ne Prizren pasdite dhe akomodimi ne hotel Premium 5 Yje. Pasdite kohe e lire per shfrytezuar SPA e hotelit si jakuzi, sauna, palester, etj Gjitashtu mund te vizitoni edhe 2 qendrat tregtare me te medha ne Prizren si GALERIA dhe ABI CARSHI, pasi hoteli ndodhet pak metra lart ne kembe prej tyre *Darka e organizuar ne restorant ne carshine e Prizrenit (per personat qe zgjedhin paketen me Darke).
Dita 2

Dita dyte: SKI NE PREVALL

*Pas mengjesit ne hotel vazhdojme perseri udhetimin ne Malet e Sharrit drejt Brezovice *Rreth orës 10:00 jemi në Malet e Sharrit, ne pisten e skijimit te Prevalles (35 minuta larg Prizrent). Pista e Prevallit është e krijuar më së shumti për amatorët e skijimit pasi pjerrësia e saj është shumë e vogël, duke e bërë komode për skijim për cdo kategori. *Në Prevall gjithashtu ne do ju sugjeronim te provoni lëng natyral të Boroniës së malit e cila sherbehet ne Kullen e Jetimit. Pas dreke kthehemi ne Prizren, ku ne shoqerine e guides vizitojme qytetin e Prizrenit, duke filluar me Lidhjen e Prizrenit, Xhamine e Sinan Pashes, Ura e Gurit, Carshia vjeter, etj. *Pas dreke nisja per Tirane. *Mberritja ne Tirane ne darke

►Perdorimi i jakuzit, sauna dhe palester eshte me pagesa extra 5€ pesoni dhe paguhet ne recepsionin e hotelit ne momentin e perdorimit te tyre ———————————————————————————- ►Cmimet e femijeve Foshnje 0 – 1.99 vjec – Paguan 15 euro Femije 2 – 11.99 vjec – Paguan 45 euro (eksta darka 5 euro) ———————————————————————————- ► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në otel Premium 5 yje, ne Prizren ► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode: 1) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer 2) Xhup te trashe, doreza, shall 3) kepuce (atlete) rezerve pasi do qendroni gjate duke shkelur ne bore dhe kepucet tuaj mund te lagen SHENIME: ► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome ► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar ► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj. ► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar ►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit ►Agjensia nuk mban pergjegjesi per kushtet atmosferike dhe zhvillimin e sporteve dimerore

Kontaktoni Per Rezervim

Rruga Sulejman Delvina , Tirane

+355 69 931 6107

kallucitravel@gmail.com