Tour

from259

17 – 22 Shtator, Romë – Firenze – Venecia – 259€

Departure Date

Daily

Duration

6

Views

130

Ne Pakete Perfshihet:

Udhetimi me autobus komod.
Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
Akomodim në hotele
Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
BILETA E TRAGETIT DURRES – BARI ME KABINE

Itinerar i Turit

Dita 1

►Dita e Pare: Tirane – Bari

Nisja nga Tirana ne darke. Mberritja ne Durres ku do ti hipim tragetit per te shkuar ne Bari.
Dita 2

►Dita e Dyte: Bari – Rome

Mberritja ne Bari rreth ores 08:00 te mengjesit. Pas procedurave doganore vazhdojme udhetimin drejt Romes. Ndalesa te shkurtra rruges per pushim, kafe & tualet. Mberitja ne Rome pas drekes, rreth ores 16:00. Akomodimi ne hotel, vizite ne Colosse & Piazza Venezia.
Dita 3

►Dita e Trete: Rome – Firenze

Mengjesi ne hotel. Ne oren 08:30 fillojm turin e Romes ku do te vizitojme Vatikanin, Castel San Angelo, Plazza del Popolo. Plazza di Spagnia, Fontana di Trevi, Via Del Corso, Panteoni. Nisja drejt Firenzes rreth ores 16:00. Mberritja dhe akomodimi ne hotel. Vizite ne Michelangelo dhe me pas qendrim I lire .
Dita 4

►Dita e Katert: Firenze – Venecia

Pas mengjesit startojme vizitat ne qendren historike duke filluar nga galleria Degli Uficci, Ponte Vechio Piazza della Signoria, Piazza Duomo. Ora 16:00 nisja drejt Venecias. Mberritja ne Venecia ne darke. Akomodimi ne hotel.
Dita 5

►Dita e Peste: Venecia – Opatija

Mengjesi ne hotel. Ne oren 08:30 nisemi nga Punto Sabione per te hyre ne brendesi te ishullit te Venecias nepermjet kanalit. (Kosto extra 20 euro per taksen e qytetit dhe bileten e anijes) Fillojme vizitat ne Piazza San Marco ku ndodhen pothuajse te gjitha kishat, monumentet dhe atraksionet e Venecias. Ne dreke nisja per ne Opatija . Mberritja ne hotel. Me pas qendrim i lire.
Dita 6

►Dita e Gjashte: Opatija – Tirane

Pas mengjesit ne hotel. Nisja per udhetimin ne kthim per ne Shqiperi me ndalesa te shkrutra gjate rruges. Mberritja ne Tirane ne darke.

Në pagesë nuk janë përfshirë:

  • BILETA E HYRJEVE NEPER MUZEUME
  • HYRJA NE VENECIA (20 EURO TAKSA PER PERSON + TRAGETI)
  • SHETITJA ME GONDOLA
  • KONSUMIMI I VAKTEVE TE DREKES DHE TE DARKES

 

#SHENIM

? Akomodimi ne dhome Teke (single) ka pagese extra ne varesi te hoteleve ku qendrohet.

? Nese krevati nuk do te jete dopjo , do te jene dy krevat teke te bashkuar.

? Per realizimin e ketij udhetimi numri minimal i pjesmarresve eshte 20

? Ne rast anullimi te udhetimit klienti njoftohet 3 dite para

? Per rezervim, mund te paguani 50% te shumes tani, ndersa pagesen e plote deri 7 dite para nisjes.

? Ne rast anullimi nga klienti pagesa e bere eshte e pakthyeshme.

? Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.

Kontaktoni Per Rezervim

Rruga Sulejman Delvina , Tirane

+355 69 931 6107

kallucitravel@gmail.com